Już wkrótce upływa termin zgłoszeń do Złotego Medalu Chemii!

 Jeszcze tylko do końca września autorzy najciekawszych prac licencjackich i inżynierskich z chemii oraz jej styku z fizyką i biologią mogą je zgłaszać do drugiej edycji konkursu o Złoty Medal Chemii. Na zwycięzcę konkursu, prowadzonego przez Instytut Chemii Fizycznej PAN i objętego honorowym patronatem prezesa Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, czeka 10 tys. zł.

 Instytut Chemii Fizycznej PAN (IChF PAN) w Warszawie przypomina autorom prac licencjackich i inżynierskich o możliwości ich zgłoszenia do drugiej edycji konkursu o Złoty Medal Chemii. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ termin nadsyłania zgłoszeń upływa z końcem września. Na konkurs należy przesyłać prace z dziedziny chemii (oraz z pogranicza chemii i biologii lub chemii i fizyki) wykonane w roku akademickim 2011/2012. Szczegóły konkursu i warunki nadsyłania prac znajdują się na stronie: http://ichf.edu.pl/medal_chemii/

 Konkurs Złoty Medal Chemii jest organizowany przez IChF PAN już po raz drugi. Honorowy patronat nad konkursem objął prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiego, prof. Maciej Żylicz. Głównym sponsorem tegorocznej edycji jest firma DuPont.

 31 października organizator ogłosi listę finalistów. Na przełomie listopada i grudnia komisja konkursowa wyłoni spośród nich siedmioro laureatów. Trójka najlepszych otrzyma medale, a wszyscy laureaci nagrody pieniężne (I nagroda – 10 tys., II nagroda – 5 tys., III nagroda – 2,5 tys., wyróżnienia – po 1 tys. zł). Finaliści konkursu będą również mogli odbyć staż naukowy w Instytucie Chemii Fizycznej PAN, otrzymując możliwość bezpłatnego realizowania swoich badań w laboratoriach IChF PAN w formie krótko- lub długoterminowych projektów. W szczególnych przypadkach, dla osób spoza Warszawy, Instytut przewiduje możliwość dofinansowania kosztów zakwaterowania.

 Do ubiegłorocznej edycji zgłoszono kilkadziesiąt prac licencjackich i inżynierskich. Złoty Medal Chemii trafił do rąk Marcina Runowskiego z Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu za pracę o modyfikowaniu nanoluminoforów magnetycznych. Czworo spośród piętnastu finalistów zeszłorocznej edycji, w tym troje laureatów, zdobyło później prestiżowe Diamentowe Granty Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Materiał prasowy przygotowany dzięki grantowi NOBLESSE w ramach działania „Potencjał badawczy” 7. Programu Ramowego Unii Europejskiej.

 DuPont (NYSE: DD) od 1802 roku wprowadza na globalny rynek rozwiązania naukowe i inżynierię na światowym poziomie w postaci innowacyjnych produktów, materiałów i usług. DuPont wierzy, że poprzez współpracę z klientami, rządami, środowiskiem naukowym, organizacjami pozarządowymi i liderami opinii, może pomóc znaleźć rozwiązania takich globalnych wyzwań jak: zapewnienie wystarczającej ilości zdrowej żywności dla ludzi na całym świecie, zmniejszenie zależności od paliw kopalnych, a także ochrona życia i środowiska. Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat firmy DuPont i jej zaangażowania w innowacyjność, odwiedź www.dupont.com. Więcej informacji o DuPont jest dostępnych w Centrum dla Mediów pod adresem pl.news.dupont.com oraz na stronie:

Attached files
  • Logo Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. (Źródło: IChF PAN)
  • PDF file

Other content in...

Categories

Regions